Nullamlacus dui ipsum

Nullamlacus dui ipsum conseque loborttis non euisque morbi penas dapibulum orna. Urnaultrices quis curabitur phasellentesque congue magnis vestibulum quismodo nulla et feugiat. Adipisciniapellentum leo ut consequam ris felit elit id nibh sociis malesuada.

Continue Reading »

Teachers Login Here

Teachers Login Form

Pupils Login Here

Pupils Login Form

Elevii participanti in proiect:

• Ghiorghian Elena Roxana

Prinsa intr-o alergatura continua si inecata in rutina zilnica, uit de lucrurile cu adevarat importante, uit cat de putin ma "costa" sa fac un bine si ca nu ma simt niciodata mai bine decat atunci cand pot ajuta pe cineva.

• Doleanu Brandusa Cornelia

Ma numesc Doleanu Brandusa Cornelia si ma bucur ca m-am implicat in acest proiect deoarece am cunoscut o persoana noua de care pot spune ca m-am apropiat si ne intelegem bine.

• Timofte Ioana

Voluntariatul conteaza din ce in ce mai mult la CV-urile noastre si de aceea m-am hotarat sa ma implic in aceasta activitate. Am fost foarte entuziasmata stiind ca doar prezenta mea va aduce fericirea cuiva.

• Ivanov Iulia Roxana

Ma numesc Ivanov Iulia Roxana sunt eleva in clasa a 10-a C la Liceul Teoretic "Ion Neculce" Tg Frumos. Sunt foarte bucuroasa ca am putut participa la acest proiect, dar pentru mine nu a fost doar un simplu proiect, a fost o sansa sa ajut o persoana extraordinara fara a ma gandi la intrebarea pe care multi o pun "eu cu ce ma aleg?".

• Rusu Maria Madalina

Vointa, dorinta de implicare si curajul mi-au oferit sansa sa ma implic in acest proiect, acordandu-mi ocazia sa cunosc o persoana minunata.

• Apintilesei Ana Elena

Acest proiect a fost calea perfecta sa ii fiu de ajutor unei batrane si ma bucura enorm acest lucru. Un batran simte nevoia sa se fie ascultat si inteles, nicidecum ignorat.

• Puravu Cristieana

Am o parere foarte buna despre voluntariat. Te dezvolta ca om, iti dai seama de nevoile semenilor si asa pofi fii alaturi de ei.

• Lupu Paula Madalina

Acest proiect e un proiect a fost un proiect in care m-am imlicat cu sufletul. Nu poti sa ii oferi unei batrane singure pe lume niste alimente sau baterii la ceas pentru ca asta nu ii va diminua durerea si singuratatea.

• Buliga Georgiana si Manolache Beti

Cu ajutorul acestui proiect am avut ocazia sa intalnim doi oameni speciali, care ne-au primit cu bratele deschise si ne-au permis sa-i cunoastem.

• Citea Cornelia

Acest proiect a fost pentru mine o mare incercare deoarece am invatat ca nu numai copiii au nevoie de ajutor ci si cei in varsta, cei cu suflet de copil.

• Moroi Catalin si Aivanoaiei Cosmin

Pentru noi a fost o expierenta din care am putut invata sa fim solitari, sa-i ajutam pe cei din jur, ca vorbele conteaza atunci cand esti singur si nu ai familie.

• Hojbota Claudiu

Desi am fost crescut si educat de bunici, invatam tot felul de lucruri esentiale despre viata, expierenta deosebita de care am avut parte in compania batranilor din acest proiect, m-a marcat profund.

• Musat Loredana Elena

Ma numesc Loredana Elena Musat si de cum am auzit de initiativa acestui proiect am fost mai mult decat incantata de a lua parte la aceasta, deoarece stiam ca va fi benefic din toate punctele de vedere.

• Cozma Cipriana

Acest proiect mi-a schimbat cu siguranta viziunea despre viata unor oameni si am realizat ca batranetea poate fi transformata in ceva frumos prin gesturi si lucruri simple. A fost o experienta frumoasa dar in acelasi timp impresionanta.

• Horga Petronela

Prin intermediul acestui proiect, am cunoscut persoane noi, am socializat si mi-am facut prieteni.