Bacalaureat

Bacalaureat 2023

•  Simularea examenului de bacalaureat
      •
      •  -  Inspectoratul Școlar Județean Iași organizeaza în perioada 17-19 ianuarie 2023 activitatea de simulare a probelor scrise pentru elevii claselor a XII-a
        •  Repartizarea candidatilor pe Salile de bagaje
          • Sala bagaje 1 - Info 1 - elevii claselor: 12A, 12C, 12D1
          • Sala bagaje 2 - Info2 - elevii claselor: 12D2, 12E 12F
        •
        • -  Repartizarea candidatilor  pe salile de examen va fi afisata  DOAR LA AVIZIERUL  DIN CORPUL B al liceului (Nu se afiseaza pe site) cu 24 de ore inainte de inceperea simularii.
        • Proba E)a) - Limba si literatura romana - marti 17 ianuarie 2023
        • Proba E)c) - Proba obligatorie a profilului- miercuri 18 ianuarie 2023
        • Proba E)d) - Proba la alegere a profilului si specializarii - joi 19 ianuarie 2023
        •
        • Programele pentru simularea din ianuarie
        • Desfasurarea simularii
          • Elevii vor fi primiti in sali pe baza unui act de identitate (carnet de elev, CI,certificat de nastere) pana la ora 8:30
          • Probele incep la ora 9:00 iar timpul destinat elaborarii lucrarii pentru fiecare proba scrisa este de 3 ore
          • - Elaborarea subiectelor se face la nivel judetean in concordanta cu modelele propuse de M.E.
          • - Salile de clasa in care se desfasoara probele pentru simularea examenului de bacalaureat vor fi supravegheate video si audio
        • Alte precizari
          • - Notele obtinute la simulare nu se afiseaza public
          • - Rezultatele obtinute de elevi la simulare  vor fi analizate la nivelul unitatii de invatamant prin discutii individuale cu elevii, dezbateri la nivelul clasei, sedinte cu parintii, in vederea imbunatatirii performantelor scolare
          • - Nu se admite reevaluarea lucrarilor (nu exista contestatii)
    •
  • - Pentru informatii suplimentare puteti folosi rubrica de comentarii de mai jos -  respectand Termenii si conditiile

Bacalaureat 2022

•  Sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat
      • -  Anunt contestatii
      • -  Cerere contestatii
      •
      • INFORMATIILE / REZULTATELE PENTRU PROBELE SCRISE VOR FI AFISATE DOAR LA AVIZIERUL LICEULUI (Nu se afiseaza pe site)
      •
      •  -  In sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat 2022, LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS a fost desemnat centru de examen pentru absolventii urmatoarelor unitati scolare:
        • -  LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS
        • -  LICEUL SPECIAL ”MOLDOVA”, TÂRGU FRUMOS
        • -  LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ", TÂRGU FRUMOS
        • -  LICEUL TEHNOLOGIC "HARALAMB VASILIU", PODU ILOAIEI

Bacalaureat 2021

•
    • Sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat

• -  Anunt contestatii
      • -  Cerere contestatii
      • Procedura contestatii
      •
      •  -  In sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat 2021, probele scrise (E.a, E.c, E.d) se vor sustine la LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS care a fost desemnat centru de examen pentru absolventii urmatoarelor unitati scolare:
        • LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS
        • LICEUL SPECIAL ”MOLDOVA”, TÂRGU FRUMOS
        • LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ", TÂRGU FRUMOS
      • - ANUNT
      •
        • - Elevii vor fi primiti in sali pe baza unui act de identitate (candidatii au posibilitatea de a se legitima la examen cu CI expirat, in conditiile prevazute de Adresa M.E. nr. 10658/08.04.2021 - se mentine valabilitatea actelor de identitate expirate incepand cu data de 01.03.2021 pe toata durata starii de alerta, precum si pentru o perioada de 90 de zile de la incetarea acesteia)
        • -Salile de clasa in care se vor desfasura   probele scrise din cadrul examenului de bacalaureat 2021 vor fi dotate cu camere de supraveghere audio si video

Bacalaureat 2020

• Sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat

• Anunt contestatii
    • Cerere contestatii
    •
    •  -  In sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat 2020, probele scrise (E.a, E.c, E.d) se vor sustine la LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS care a fost desemnat centru de examen pentru absolventii urmatoarelor unitati scolare:
      • LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS
      • LICEUL SPECIAL ”MOLDOVA”, TÂRGU FRUMOS
      • LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ", TÂRGU FRUMOS
    •
    • - Inscrierea la Examenul de Bacalaureat 2020 - sesiunea august-septembrie - se face in perioada 13 - 22 iulie, intre orele 8,00 - 14,00.
    •
    • Pentru cei care sunt din promotiile anterioare, actele necesare inscrierii sunt:
      • - xerocopie certificat natere
      • - xerocopie carte identitate
      • - xerocopie foaie matricola IX - XII
      • - c/v chitanta, achitata ISJ Iasi
    •    calendar II bac
    • - ANUNT
    •
      • -Salile de clasa in care se vor desfasura   probele scrise din cadrul examenului de bacalaureat 2020 vor fi dotate cu camere de supraveghere audio si video

Bacalaureat 2019

• Sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat 2019
    •
    • - Probele scrise (din 21, 23 si 26 august) din cadrul EXAMENULUI DE BACALAUREAT 2019 (sesiunea AUGUST-SEPTEMBRIE) se vor sustine in CENTRUL DE EXAMEN organizat la LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI SI DE CONSTRUCTII  IASI
    • - Informatiile privind modul de desfasurare al probelor scrise VOR FI AFISATE DOAR IN CENTRUL DE EXAMEN (Nu se afiseaza pe site)
free pokereverest poker revie
Copyright © 2023 Liceul Teoretic "Ion Neculce" Tg. Frumos. Toate drepturile rezervate.
Realizator: Matrescu Viorel-Lucian - vmat_neculce@yahoo.com.