DISEMINARE FINALA

La sfarsitul proiectului nostrum, dupa ce afisul de campanile a fost terminat, dupa ce am cuantificat valoarea fiecarei activitati, am considerat oportun sa facem o diseminare si in cadrul Asociatiei Parintilor APIN.

Astfel au fost invitati parintii elevilor, carora li s-a prezentat fiecare etapa a proiectului, au luat cunostinta de toate momentele pe care copiii insisi le-au organizat, au urmarit o proiectie in power point referitoare la succesiunea activitatilor si au adresat intrebari echipei EUROSCOLA referitoare la valoarea activitatii lor de voluntari si la modul in care considera ei ca au reusit sa motiveze cetatenii din Tg.Frumos, pe colegii lor sa mearga la vot ori despre importanta respectarii drepturilor cetateanului.